Czarne chmury nad Radiusem, ale będzie happy end?







NEWS - 14 I 2019


... kliknij w foto aby powiększyć ...
















Realizacja najwyższego biurowca na Śląsku nie jest ani prosta ani szybka. Początek prac przedprojektowych rozpoczął się w 2015 roku poprzez wprowadzenie zmiany w studium zagospodarowania przestrzennego miasta, aby rozpocząć proces legislacyjny umożliwiający realizację tak ambitnego projektu. Obowiązujący w tamtym czasie Plan Miejscowy zakładał realizację niewielkich obiektów, natomiast przedsięwzięcie zakłada stworzenie 150m wysokościowca. Owocem tych działań były zapisy studium umożliwiające budowę obiektu właśnie o takiej wysokości oraz otwarcie drogi do stworzenia Planu Miejscowego zwiększającego wysokość budynków do wytycznych ze studium.

Niestety w maju 2018 roku pojawiły się czarne chmury nad Radius Silesian Business Center (RS-BC) - nowy Plan Miejscowy ograniczył wysokość zabudowy jedynie do 100m, gdyż powyżej tej wysokości budynki takie należy uzgodnić z Urzędem Lotnictwa Cywilnego (ULC).

Sytuacja ta była zaskakująca - studium zagospodarowania przewidywało wysokość aż 150m, a w dodatku obiekt jest ulokowany na granicy stref ATZ Muchowiec i Gliwice (Aerodome Traffic Zone - Strefa Ruchu Lotniskowego), czyli w najbezpieczniejszym miejscu jeżeli chodzi o ruch samolotów i awionetek. Wysokość przewidziana w nowym planie miejscowym jest niewystarczająca ze względu na przyjęty model biznesowy jak i studium wykonalności przedmiotowej inwestycji.

W związku z zaistniałą sytuacją Architekci z TKHolding - Architecture • BIM • VR zostali zobowiązani do wystąpienia do ULC z wnioskiem o uzgodnienie lokalizacji tego typu obiektu zgodnie z pierwotnymi planami.

W odpowiedzi Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Radius Silesian Bussines Center uzyskał akceptację wysokości, aż do 150 metrów! Te uzgodnienie umożliwia zrealizowanie inwestycji w założonym charakterze wraz z masztem, zapewniając pozycję lidera na rynku.

W najbliższym czasie, na podstawie uzgodnienia z ULC, RS-BC wystąpi do miasta o zmianę zapisów Planu Miejscowego i dostosowanie go do wytycznych studium wykonalności, tak by inwestycja mogła powstać zgodnie z pierwotnymi założeniami.


Radius Silesian - Bussines Center to inwestycja, której celem jest realizacja najwyższego biurowca w centrum śląskiej metropolii w samym jej środku. Usytuowany przy Drogowej Trasie Średnicowej, oddalony o 200m od dworca kolejowego biurowiec zapewnia doskonale skomunikowaną lokalizację dla prowadzenia działalności biznesowej w obiekcie spełniającym najwyższe, światowe standardy. Obecnie w okolicy realizowany jest nowy salon Mercedes-Benz Inter-Car, a w niedalekiej przyszłości pętla autobusowo-tramwajowa ma zostać zmodernizowane do centrum przesiadkowego park&ride.


Za projekt odpowiedzialni są architekci z TKHolding - Architecture • BIM • VRAndrzej Truszczyński oraz Paweł Kobierzewski, którzy specjalizują się w projektowaniu obiektów użyteczności publicznej. W portfolio holdingu (Schick Architekci oraz DreamWorlds można znaleźć takie obiekty jak Wodny Park Tychy, Fabryka Wody w Szczecinie, Chełmski Park Wodny, rewitalizację najstarszego domu handlowego w Polsce Kaufhaus w Rudzie Śląskiej, czy też Halę Sportową w Warszawie.




vide:
https://www.youtube.com/watch?




Mnie jako mieszkańca Rudy Śląskiej bardzo boli, że nasi "władcy" tak niezwykle wolno i słobowicie walczą o zdobycie tej cudeńko inwestycji !! Właściwie to nie widać tu żadnej walki a wręcz odwrotnie ... Może się mylę, a może nie ?! DZIWACZNIE TO WYGLĄDA ...  -- pytanko dlaczego ??

WSTYD I HAŃBA DLA NASZEGO MIASTA !! 

no cóż - ruda śląska ... skansen ---

NO ALE JAK SIĘ WYBIERA TAKICH DO WŁADZY TO TAK SIĘ MA ...

POZOSTAJE MIEĆ NADZIEJĘ, ŻE INWESTOR POCZEKA AŻ SIĘ TU ZMIENI WŁADZA I NASTANIE LEPSZA DLA NASZEGO MIASTA, PRZYCHYLNIEJSZA NOWOCZESNOŚCI, POSTĘPOWI I CZEMU TAM JESZCZE !!



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz